Газрын харилцааны ажилтны өдөрт зориулсан спортын тэмцээн

Жил бүр уламжлал болгон зохион байгуулдаг газрын харилцааны ажилтны өдрийн нэрэмжит “Шилжих явах цом"-ын төлөө 2019 оны улсын аварга шалгаруулах тэмцээнийг Газар зохион байгуулалт, Геодези, Зураг Зүйн газар, Зүүн бүсийн аймгуудын Газрын харилцаа, Барилга, хот байгуулалтын газартай хамтран 2019 оны 5 дугаар сарын 3-наас 5-ны өдрүүдэд амжилттай зохион байгууллаа.

Тэмцээнд дараах 15 багууд амжилттай оролцлоо. Үүнд:
1. Барилга, хот байгуулалтын яам /БХБЯам/
2. Газар зохион байгуулалт, геодези, зураг зүйн газар /ГЗБГЗЗГ/
3. Иргэний нисэхийн ерөнхий газар /ИНЕГ/
4. Барилгын хөгжлийн төв /БХТ/
5. Төрийн орон сууцны корпораци /ТОСК/
6. Нийслэлийн газар зохион байгуулалтын алба /НГЗБА/
7. Дүүргүүдийн газар зохион байгуулалтын алба /ДГЗБА/
8. Нийслэлийн хот байгуулалт, хөгжлийн газар /НХБХГ/
9. Баруун бүсийн аймгуудын Газрын харилцаа, барилга, хот байгуулалтын газар
10.Зүүн бүсийн аймгуудын Газрын харилцаа, барилга, хот байгуулалтын газар
11.Төвийн бүсийн аймгуудын Газрын харилцаа, барилга, хот байгуулалтын газар
12.Хангайн бүсийн аймгуудын Газрын харилцаа, барилга, хот байгуулалтын газар
13. Монголын Геодези, фотограмметр зураг зүйн холбоо /МГФЗЗХ/
14. Газрын мэргэжлийн байгууллага /ГМБ/
15. Газрын менежментийн нэгдсэн эвсэл /ГМНЭ/.

Шатар /эр/
1-р байр Л.Идэрзана /МГФЗЗХ/
2-р байр А.Бат-Адъяа /Төвийн бүс/
3-р байр Д.Төмөрсүх /Баруун бүс/

Шатар /эм/
1-р байр З.Амартүвшин /Нийслэлийн ГЗБА/
2-р байр Д.Уранчимэг /БХТ/
3-р байр Б.Энхжаргал /Хангайн бүс/

100 буудалт даам /эр/
1-р байр Г.Сансар /БХТ/
2-р байр Д.Гонгоржав /МГФЗЗХ/
3-р байр Ж.Элбэгзаяа /Төвийн бүс/

100 буудалт даам /эм/
1-р байр А.Уянга /НГЗБА/
2-р байр Д.Оюунгэрэл /Зүүн бүс/
3-р байр Д.Нарантунгалаг /Хангайн бүс/

Ширээний теннис /эр/
1-р байр Ж.Осоржамаа /ГМБ/
2-р байр Ж.Нарангэрэл /МГФЗЗХ/
3-р байр Б.Батхуяг /БХТ/

Ширээний теннис /эм/
1-р байр Д.Даваажаргал /МГФЗЗХ/
2-р байр З.Алтанцэцэг /ДГЗБА/
3-р байр Г.Цэвэлмаа /Хангайн бүс/

Волейбол /эр/
1-р байр Төвийн бүс
2-р байр МГФЗЗХ
3-р байр Зүүн бүс

Волейбол /эм/
1-р байр Төвийн бүс
2-р байр Баруун бүс
3-р байр Зүүн бүс

Сагсан бөмбөг /эр/
1-р байр НГЗБА
2-р байр МГФЗЗХ
3-р байр ГЗБГЗЗГ

Сагсан бөмбөг /эм/
1-р байр МГФЗЗХ
2-р байр НГЗБА
3-р байр БХБЯ

Нийлбэр дүнгээр МГФЗЗХ 25 оноогоор 1-р байр, НГЗБА 36 оноогоор 2-р байр, Төвийн бүсийн баг 49 оноогоор 3-р байр, БХТ 58 оноогоор 4 байрыг тус тус эзэлж, МГФЗЗХ шилжин явах цомын эзнээр тодорлоо.